Čas letí a je to již tři roky co jsem započala svou kněžkovskou cestu. Jsem tak šťastná, že jsem tehdy poslechla volání duše a vydala se přes celou republiku tehdy ještě na Skalku u Doks. O tom co pro mne znamená být kněžkou – ceremonialistkou Vám napíšu třeba někdy příště. Dnes bych s vámi ráda sdílela touto formou můj zážitek síly novoluní a síly vědomého rituálu v období novoluní. Rituály na novoluní patří mezi mé nejoblíbenější, ale tentokrát to byla vážně pecka. Vlastně to teprve začíná. Dnes je totiž teprve pátek – 09. 04. 2021 a oficiálně nastane Novoluní až v pondělí ráno ve 4:30. Tak mě teď tak napadlo, že mě zřejmě čeká pěkně „hustý“ víkend.  Novoluní je v Beranu, což je mé znamení, takže zřejmě i proto ta intenzita.

Miluju rituály, dávají mi smysl, přináší radost, úlevu, energii. Pomáhají mi v mé každodennosti a také mne udržují v kontaktu s Bohyní. Rituály na novoluní jsou spojeny s ukončováním starého, s očistou, propouštěním a uvolňováním toho co nám již neslouží a je připraveno k odevzdání a transformaci. Při každém novoluní pracuji s kartami mořských panen od Lucy Cavendish. Je skvělý, protože s ním mohu krásně pracovat celý měsíc a mnohdy mi pomáhá při mých aha momentech. Vnímám krásnou symboliku práce se svojí vnitřní mořskou pannou. Mnohdy když medituji a pracuji s vizualizací svého lůna a dělohy představuji si jej jako samotný hluboký oceán, ve kterém si moje vnitřní mořská panna užívá svou svobodu a krásu.

Používám výklad pro celý lunární měsíc, tedy od novoluní k novoluní. Od doby kdy jsem absolvovala zasvěcení a požehnání lůna od Mirandy Gray se mi cyklus krásně přetočil tak, že menstruuji v tomto období a o to více si užívám dvojí očistu jak díky novoluní, tak díky menstruaci. Kromě výkladu si pak dělám takový malý přehled na papír A4, který mám rozdělený na 3 hlavní části:

 1. Co mi předchozí lunární měsíc dal?
 2. Co si přeji od tohoto novoluní?
 3. Čeho se chci zbavit a co chci propustit?

Taky moc ráda pracuji s poselstvími od Lenky Bicencové. Absolutně mi vyhovují, protože mám pocit, že vždy sedí jak „prdel na hrnec“. Pro celoroční práci sama na sobě právě v období novoluní a úplňků vřele doporučuji. V závěru se k němu ještě malinko vrátím. Zpět ale k novoluní a rituálu na novoluní. Způsobů jak si dál rituál užít je mnoho. Já jsem pro tentokrát zvolila starou dobrou metodu horké vany. U každého rituálu je důležitá samotná příprava. Zapálila jsem tedy svíčky, do vany přisypala levandulovou sůl pro podporu očisty a léčení starého a bolavého. Přidala usušené okvětní lístky z narozeninových růží a přidala pár kapek esenciálního oleje z růže, můj momentálně nejoblíbenější je od Daniely DiCascaty Goddness pro podporu a výživu mého ženství.

Než se napustila voda, nachystala jsem si příjemnou relaxační hudbu, svíčky (moc, moc svíček J ). Protože mě poslední dny trápila bolest v levém třísle tak jsem si tentokrát připravila i tělovou svíci, kterou jsem si pak po koupeli vypálila v místě bolesti. Samotný rituál ve vaně byl opravdu slastný. Velmi intenzivně jsem si představovala a prociťovala jsem, jak mne voda očišťuje, od všeho co jsem za celý měsíc a možná i za delší období nasbírala. Nořila jsem se do vody znovu a znovu a chvílemi jsem se intuitivně schoulila do klubíčka a představovala si, že jsem plod v lůně matky. Doslova jsem se znovuzrodila do nového lunárního měsíce. U rituálů platí jednoduché pravidlo, čím víc si dovolíte, čím víc se otevřete sama sobě a svým pocitům, své intuici a duši tím větší užitek a prožitek se dostaví. Ke konci jsem ještě vzala svíčku a ohni odevzdala všechny své aktuální strachy a další negativní emoce, které jsem si v tu chvíli uvědomila. Na konec jsem také poděkovala za všechny dary celého lunárního měsíce, který jsem prožila.

Po koupeli jsem se ještě znovu namazala od hlavy až k patě olejem Goddness a vrhla se na pálení tělové svíčky. Taky jsem si nachystala dobroty na uzemnění, tenkrát pár jahod a kousky sýra a pár ořechů. Malá „hostina“ se také velmi doporučuje jako součást rituálů. Příjemně unavená jsem si lehla do postele, vzala notebook a plná intenzivních prožitků píšu tyto řádky. Vnímám novoluní jako úžasnou příležitost usebrání se, sebereflexe, propojení se se svými skutečnými pocity a potřebami. Máme dnes dcerku na hlídání, syn je u taťky v Napajedlích. Někdo by očekával, že tento čas věnuji milostným hrám se svým manželem, ale já jsem velmi intenzivně cítila, že potřebuji být sama se sebou a také využít času cyklické fáze čarodějky a sepsat pro Vás tento článek abyste i vy měly další inspiraci pro období novoluní. Dát sebe na první místo je někdy opravdu moc moc potřeba a není důvod cítit se kvůli tomu provinile.

Poslední tip pro rituál novoluní mě napadá při pohledu na můj pelíšek dosycovací polštářová metoda. Jak dopíšu článek, všechny je posbírám a budu je k sobě silně tisknout a v představě si budu vizualizovat vše, co ke mně přijde např. sebelásku, trpělivost, sílu, hojnost a odvahu. Tak schválně? Co potřebuješ dosytit právě v tento okamžik Ty? Je 23:49 pohrávám si s myšlenkou jít probudit manžela a pomilovat ho, ale téma posvátné sexuality si také nechám až na příště. Koneckonců blíží se Beltain – 1. máj – lásky čas. Takže zase někdy moje milé ženy. A nezapomeňte využívat sílu novoluní pro sebe a vaše nejbližší. Propojte se svojí vnitřní kněžkou, čarodějkou, šamankou a udělejte si ten nejkrásnější rituál.

Jak si užít rituál na novoluní?

 1. Připravit si vanu a dopřát si vědomou očistnou koupel nebo například bylinnou napářku yoni.
 2. Meditovat, vizualizovat, rozjímat.
 3. Sepsat si vše, za co jsem vděčná za předchozí lunární měsíc, to čeho se chci zbavit a co si přeji od nového cyklu.
 4. Vyložit si oblíbené karty.
 5. To čeho se chci zbavit, odevzdat vodě, spálit v plamenu svíčky či v ohni.
 6. Pokud mě fyzicky něco bolí nebo trápí, vypálit si tělovou svíčku.
 7. Pro dosycení všeho co mi chybí, použít polštářovou metodu.
 8. Po rituálu se alespoň trochu napít a najíst pro uzemnění a ukotvení.

V závěru bych se přeci jen ještě ráda vrátila k poselství resp. meditačnímu tématu od Lenky Bicencové, a to HARMONIZACE VNITŘNÍHO MUŽE A ŽENY. A o tom to přesně je. Dovolit si odpočívat, udělat něco pro sebe, opečovat se, dosytit se. Neboť mnohdy celý měsíc pečujeme o rodinu, přátele, projekty, domácí mazlíčky, domov, zahrádku, balkón, ale nesmíme zapomínat na sebe. Ještě poslední synchronicita mě napadá, protože dnes o tom taky napsala krásně moje milovaná učitelka a průvodkyně Katka Kramolišová. Snad se nebude zlobit, když ji budu citovat. Napsala: „Všichni potřebujeme rovnováhu jin a jang – vody a ohně – pro lepší pochopení někdy to nazýváme ženská a mužská energie. Všichni potřebujeme rovnováhu dělání a bytí.“

Krásné novoluní všem a těším se na setkání na Medvědíně.